Nowoczesne metody sterylizacji narzędzi medycznych

Posted on 28/11/2022 12:03pm

Pewnym z najlepszych metod sterylizacji, który spełnia wymagania higieniczne, jest wykorzystanie sterylizatora parowego. Dzisiaj nie wyłącznie gabinety zabiegowe, lecz również medyczne jak też kosmetyczne muszą posiadać tego rodzaju narzędzie.
Dzięki 100% jałowości aparatów medycznych autoklaw Melag gwarantuje bezpieczeństwo personelu i pacjentów (konkretny autoklawy melag). Autoklawy medyczne przynależą do grupy nazywanej sterylizatorami parowymi, bo procesy zachodzące w ich komorach odbywają się wskutek obecności wody a także ciepła.

Artykuł, który teraz masz przed sobą jest pełen zajmujących wiadomości, jednak jeszcze zweryfikuj informacje (https://www.stojo.pl/kubek-stojo-pocket/) omawiające podobną sprawę tu.

Nagrzana do 134 stopni komora, zamienia ciecz odnajdującą się w jej środku w parę wodną, która dokładnie penetruje utensylia poddawane sterylizacji.


autoklaw parowy
Author: Administración Nacional de la Seguridad Social
Source: http://www.flickr.com


Aby podwyższyć efektywność procesów a tym samym usunąć ryzyko przetrwania niektórych mikroorganizmów lub wirusów, autoklaw parowy zaopatrzono do tego w pompę, wysysającą w czasie cyklu powietrze ze środka komory (sprawdzony autoklaw parowy). Dla odróżnienia przyrządów nie mających próżniowej pompy od tych, jakie ją mają, sterylizatory medyczne podzielone są na klasy. Sterylizatory medyczne - jak samo określenie podkreśla, kategoryzują się do przyrządów medycznych a zatem muszą spełniać szereg wymogów wypływających z norm prawnych. Jedną z nich będzie posiadanie certyfikatu CE. Dokument to wydaje uprawniona jednostka notyfikowana, po przeprowadzeniu poprzez producenta szeregu procedur z obszaru projektowania, konstrukcji jak też wytwarzania autoklawów przeznaczonych do sterylizacji narzędzi medycznych.
Sterylizator medyczny ma zatem odgórnie nałożone parametry, jakie powinien bezwzględnie spełnić. Czas, temperatura, napór zostały precyzyjnie wyliczone i nie mogą być ani przewyższane, ani też zaniżane.

Tags: gabinety, czas, ciśnienie, efekt