Masz odpowiedniej jakości maszyny do pracy na roli? Postaw też na odpowiednie części zamienne

Posted on 21/11/2022 1:56pm

Jeszcze jakiś czas temu na polskich polach zobaczyć można było mało skomplikowane ciągniki, których jakość pozostawiała sporo do życzenia. Praca z takim sprzętem była ciężka, a równocześnie rolnik musiał znosić bardzo wysoką temperaturę, jaka panowała w kabinie, albo z owiewaniem przez wiatr, jeśli ciągnik kabiny nie miał. Dzisiaj polscy ludzie roli mają do dyspozycji naprawdę wysokiej jakości maszyny rolnicze.


Używane na chwilę obecną maszyny rolnicze w niczym nie przypominają tych, jakie były w użyciu kiedyś. To maszyny dobrej jakości, które zapewniają komfort pracy. Rolnik już nie musi ociekać potem, bo w kabinach ciągników montowana jest klimatyzacja. Istotnie wpływa torównież na bezpieczeństwo pracy. Nie trudno bowiem stwierdzić się, że w czasie wyjątkowych upałów rolnik mógł w słabo się poczuć.

czerwony ciągnik na polu
Author: Lelou
Source: http://www.flickr.com
Kupno odpowiednich maszyn rolniczych to również konieczność postawienia na dobrej jakości części zamienne. W sprzedaży można dostać obecnie części (znajdź informacje) New Holland oraz części Claas. Zrobione są one z doskonałej jakości tkanin, przez co rolnik, który po nie sięga może być pewnym, że w najmniej oczekiwanym momencie nie ulegną uszkodzeniu (części New Holland kupisz tutaj). Części Class to części (www.poltrading.com.pl/) o charakterze zamiennym do maszyn żniwnych i ciągników. Producent jest w stanie zaoferować części do takich maszyn, jak sieczkarnia, podsiewacz i młocarnia. Do tego oferowane są elementy wchodzące w skład układu kierowniczego, hamulcowego czy napędowego. Kupić możemy również części do skrzyni biegów. Nie są to części kosztujące mało, ale objęte są one gwarancją. W przypadku części New Holland chodzi o elementy zastępcze do kombajnów zbożowych. Prezentowany w naszych sklepach asortyment to takie przedmioty, jak tulejki podsiewacza, łopatki gumowe oraz sita żaluzjowe. Te części zamienne też nie kosztują mało, ale producent również udziela na nie gwarancji.Każdy rolnik, który posiada maszyny rolnicze dobrej jakości i renomowanej marki (np. tego typu) nie powinien oszczędzać na częściach zamiennych. Odbije się to bowiem na żywotności maszyny. W efekcie może doprowadzić do zaniechania prac polowych, co w niektórych przypadkach może mieć ogromne znaczenie.

Tags: praca, części, maszyny, awaria, kombajn, rolnik