Jaki elektroluks wybrać do domu?

Posted on 24/11/2022 7:44am

Lewitujące w powietrzu pyły, drobinki kurzu, na posadzce sierść zwierzaków. Trudno nazwać to sterylnym otoczeniem. Wytwórcy elektroluksów oferują więc podejścia, dzięki którym Twój dom będzie idealnie czysty.


W jaki sposób sprawić, by reklamowy obraz stał się faktycznością? Tajemnica tkwi m.in. w poprawnie dobranych filtrach.


biurko
Source: pixabay.com


garnki
Author: William Allen, Image Historian
Source: http://www.flickr.com
Workowe odkurzacze (tradycyjne) – najpopularniejsze, najtańsze oraz proste w obsłudze odkurzacze.

Ciekawią Cię przeróżnego typu branżowe posty? Więc kliknij tutaj wciągarki linowe ręczne i przeczytaj nasze następne teksty na ten temat. Czekamy na Twoją opinię.

Jak nazwa wskazuje, mają wymienny worek, do którego zbierają się zanieczyszczenia. Worek może być z papieru (jednorazowy) albo tekstylny (wielokrotnego zastosowania, z możliwością prania). Niewątpliwymi atutami takiego odkurzacza są: stosunkowo mała cena zakupu a także brak dodatkowej pracy po odkurzaniu. Na nieszczęście, worki znaczą ponadplanowy koszt czy też nieodzowność czyszczenia. Nabywając odkurzacz tradycyjny, należy mieć na uwadze, że siła ssąca może maleć wespół z zapełnieniem worka a także że taki typ odkurzacza jest najmniej efektywny w absorbowaniu pyłów, roztoczy a także alergenów. Elektroluksy piorące takie jak Karcher se 3001 posiadają ponadplanową funkcję prania kobierców albo tapicerki.


Elektroluksy bezworkowe zaś, zamiast worka, do jakiego wpadają zanieczyszczenia, mają plastikowy zbiornik, który trzeba regularnie opróżniać jak też myć. Działanie odkurzacza oparte jest na specjalnym systemie cyklonu, który odwirowuje pył oraz brud z obiegu powietrza i osadza go na dnie zasobnika lub na systemie wodnym (zanieczyszczenia oraz kurz oddzielają się za pomocą wody oraz opadają na dno pojemnika z wodą). Odkurzacze wielofunkcyjne – są to odkurzacze, które mogą wykonywać pracę – w zależności od potrzeby – jako bezworkowe albo workowe.


Te odkurzacze nierzadko mają również ponadplanowe opcje: prania dywanów, czyszczenia posadzki, okien jak też zbierania rozlanych płynów (elektroluksy piorące). W sprzedarzy pokazały się też elektroluksy parowe, takie jak dla przykładu Karcher sv 1902.

Tags: obraz, styl, części, moc, rodzaj