Jak zadbać o nasze czworonogi? Co trzeba kupić?

Posted on 12/01/2019 12:32pm

W większości naszych mieszkań znaleźć można czworonogi. zazwyczaj są to psiaki. Inne osoby stawiają na kociaki. Nie brakuje również osób, które wybierają świnki morskie bądź chomiki. Bez względu na to, na jakie zwierzę się decydujemy, powinniśmy pamiętać o tym, by solidnie się o nie troszczyć. Jednym z elementów dbania o posiadane w domu czworonogi jest serwowanie im dobrze zbilansowanej karmy. To dzięki niej nasze zwierzaki są zdrowe, pełne energii i mają naprawdę ładną sierść.


pies
Author: Marc Dalmulder
Source: http://www.flickr.com
Chcąc zapewnić swoim pupilom dobrze zbilansowaną karmę, można postawić na produkt, jakim jest karma Brit Premium, o której więcej tutaj: Dostarczy ona wszystkich niezbędnych składników odżywczych i mineralnych. Karma Brit Premium to doskonały zakup, jeśli chcemy, by zwierzęta (polecamy również tiptop24.pl) naprawdę bardzo dobrze się czuły. Trzeba pamiętać, aby dostosowywać karmę do gatunku szwierzęcia, które posiadamy w domu. Zupełnie inaczej karmimy psy niż chomiki. Ważne jest także, żeby karmę dostosować do wieku rozwojowego zwierzęcia. Inaczej odżywiają się dorosłe już zwierzęta, a inaczej młode osobniki.

Niezwykle ważna jest również profilaktyka chorób! Decydując się na wzięcie do domu pupila, zawsze należy pamiętać o tym, aby zapobiegać powstawaniu przeróżnych chorób. Przede wszystkim trzeba dopilnować, aby psiaki i koty zaszczepione zostały na wściekliznę. Jest to jedno z bardziej istotnych szczepień, które chroni nie tylko zwierzęta, ale także ich właścicieli.

Podoba Ci się tego rodzaju artykuł? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tutaj - ta witryna odzież na konkurs jeździectwa także na pewno przypadnie Ci do gustu.

Wścieklizna jest dla ludzi chorobą śmiertelną. Podobnie dla zwierząt – psiaka lub kota, który zaraził się wścieklizną należy zawsze uśpić. Takich zdarzeń lepiej unikać. Każde zwierzę musi być także chronione przed pasożytami.


Ważna jest profilaktyka przeciwpchelna – sięganie po specjalne obroże jest najkorzystniejszym rozwiązaniem. W w czasie letnich miesięcy stosować trzeba preparaty na kleszcze (w Super Zoo Market). Preparaty na kleszcze chronią przed inwazją tych groźnych robaków, które mogą powodować między innymi odkleszczowe zapalenie opon mózgowych. Środki te mają najczęściej postać obroży takich, jak te, które wykorzystywane są w przypadku profilaktyki przeciwkleszczowej. Działają skutecznie, ale trzeba pamiętać o tym, by co jakiś czas zakładać nową obrożę. Zdecydowana większość z nich działa przez okres maksymalnie sześciu miesięcy.

Tags: wścieklizna, karmy, chomiki